Sz. P. kilka słów własnego komentarza do w/w artykułu dot. zmiany ustawy P oRD, mówiących o wysokości mandatów oraz taryfikatorze punktów karnych za popełnione wykroczenia. Jak widać rząd ostro rusza do działań związanych z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym i trzeba przyznać czytając powyższy artykuł że żarty i lekceważenie przepisów RD. się skończyły. Na uwagę zasługuje wysokość nakładanych grzywien (czyli kar finansowych), wzrosły kilkukrotnie ale w warunkach recydywy czyli wykroczenie popełnione kolejny raz w ciągu dwóch lat, kara zostaje podwojona. No cóż jak to z finansami jakoś każdy ukarany sobie poradzi ale z punktami karnymi już może być trudniej. I te robią wrażenie, za kilka przewinień na drodze możemy mieć zapisane na koncie po 15 punktów, kilka po 10. I tak dla przykładu ktoś jest sprawcą kolizji i jeszcze kiedyś (nieopacznie, nieświadomie wyprzedzi na dwupasmowej jezdni), na przejściu dla pieszych i „prawko” zatrzymane, albo przy „cięższej” nodze 2 razy przekroczy prędkość o 50km/h, – egzamin do zaliczenia. Drastycznie wzrośnie kara za jazdę bez uprawnień, 1500zł (to ponad połowa wartości kurs prawa jazdy (teraz mandat wynosi 300zł)

Tak więc Sz. P. zapraszamy do naszego OSK  Szkoła Motocyklowa Kraków, gdzie nie tylko ukończą Państwo w miłej atmosferze Kurs Motocyklowy ale również przypomną sobie i odświeżą przepisy ruchu drogowego. Kurs na motor, każdej kategorii jest przeprowadzany z całym wkładem profesjonalizmu i posiadanej przez nas wiedzy. Kurs motocyklowy po zdanej teorii możemy rozpoczynać w każdym dowolnie wybranym przez kursanta czasie. Szkolenie motocyklowe Kraków, z teorią rozpoczynamy dwa razy w miesiącu. Zapraszamy również na jazdy doszkalające w nadchodzącym sezonie. As.