Szanowni adepci nauki jazdy motocyklem, odwiedzający naszą stronę: szkoła motocyklowa kraków. Chcemy przekazać że zakupiliśmy w celach szkoleniowych motocykl Yamaha MT-03,(model 2021). Z zakresu prawo jazdy KAT.A2. Motocykl taki zakupił również MORD Kraków, celem przeprowadzania egzaminów praktycznych na KAT.A2 motocyklowego prawa jazdy.

Łatwiejszy kurs prawa jazdy kat A2

Yamaha MT-03 w porównaniu z obowiązującym jeszcze motocyklem MT-07, jest lżejszy, niższy, posiada mniejszy promień skrętu i przesunięty do przodu środek ciężkości. Przez co zadania egzaminacyjne kursanci będą wykonywać łatwiej i przy mniejszym zaangażowaniu siły fizycznej. Zajęcia praktyczne w ruchu miejskim takim motocyklem, który ma mniejszą masę będą łatwiejsze. Kursant (zwłaszcza niższy), położy całą stopę przy zatrzymaniu na jezdni. Powoduje to lepszy komfort psychiczny dla niego, a co za tym idzie szkolenie przebiega bezpieczniej, szybciej i skuteczniej.

Od nowego sezonu nasi kursanci będą mieć możliwość dopasowania dla siebie odpowiedniego motocykla egzaminacyjnego i wybrać optymalne rozwiązanie czy pozostać przy MT-07, (większy i cięższy) czy siąść na MT-03 (mniejszy i zgrabniejszy).

Zapraszamy!